Apple iPhone 17e
مشخصات Apple iPhone 17e
مشخصات کلی
| برند | Apple |
| مدل | iPhone 17e |
| نام مستعار مدل | A3634 (بینالمللی) A3575 (ایالات متحده آمریکا ، مکزیک ، کانادا ، بینالمللی) A3635 (چین) iPhone18,5 (بینالمللی) |
| تاریخ معرفی | دوشنبه ، 02 مارس 2026 |
| تاریخ عرضه | چهارشنبه ، 11 مارس 2026 |
| وضعیت | موجود |
| قیمت | €684 £579 |
بدنه
| ارتفاع | 146.7 میلیمتر (5.78 اینچ) |
| عرض | 71.5 میلیمتر (2.81 اینچ) |
| ضخامت | 7.8 میلیمتر (0.31 اینچ) |
| وزن | 169 گرم (5.96 اونس) |
| جنس بدنه | پشت: شیشه فریم: آلومینیوم نمای جلو: شیشه Ceramic Shield 2 |
| رنگها | سیاه ، صورتی ، سفید |
| مقاومت | کاملاً ضد گرد و مقاوم در برابر آب (قابل غوطهور تا 6 متر به مدت 30 دقیقه) |
| گواهی/استاندارد مقاومت | IP68 |
نمایشگر
| نوع نمایشگر | Super Retina XDR OLED |
| اندازه نمایشگر | 6.1 اینچ |
| رزولوشن | 1170 × 2532 پیکسل |
| نسبت تصویر | 19.5:9 |
| تراکم پیکسلی | 460 ppi |
| نسبت نمایشگر به بدنه | ≈ 86% |
| حداکثر روشنایی | 1200 cd/m² |
| محافظ نمایشگر | پوشش ضد بازتاب ، شیشه سرامیک شیلد 2 ، Mohs سطح 5 |
| صفحهنمایش لمسی | بله |
| ویژگیهای نمایشگر | صفحه نمایش لمسی خازنی HDR10 صفحه نمایش چند لمسی |
سختافزار
| تراشه | Apple A19 |
| هستههای پردازنده | 6 |
| فناوری ساخت پردازنده | 3 nm |
| حداکثر سرعت پردازنده | 4.26 GHz |
| معماری پردازنده | 64-bit |
| ریزمعماری | 2x 4.26 GHz – Performance cores 4x 2.60 GHz – Efficiency cores |
| نوع رم | LPDDR5X |
| پردازنده گرافیکی | Apple A19 GPU (5 هستهای) |
| رم | 8GB |
| حافظه داخلی | 256GB ، 512GB |
| نوع حافظه داخلی | NVMe |
| نسخهها | 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM |
| حافظه قابل ارتقاء | خیر |
نرمافزار
| سیستمعامل | iOS 26.3 ، قابل ارتقاء به iOS 26.4 |
دوربین اصلی
| پشتیبانی دوربین | بله |
| تکدوربین | 48 مگاپیکسل ، ƒ/1.6 ، 26 mm ( واید ) ، 0.7 μm ، 1/2.55" اندازه سنسور تثبیت اپتیکی تصویر (OIS) PDAF |
| پشتیبانی از فلش | بله |
| نوع فلش | فلاش دوگانه LED Dual-Tone |
| امکانات | دامنه دینامیکی بالا (HDR) پانوراما |
| قابلیتهای ویدئو | بله |
| وضوح ویدئو | 2160p @ 24/25/30/60 fps 1080p @ 25/30/60/120/240 fps |
| ویژگیهای ویدئو | 3D (spatial) audio ، Dolby Vision HDR ، تثبیتکننده نوری تصویر (OIS) ، ضبط صدای استریو |
دوربین سلفی
| پشتیبانی دوربین | بله |
| تکدوربین | 12 مگاپیکسل ، ƒ/1.9 ، 23 mm ( واید ) ، 1.0 μm ، 1/3.6" اندازه سنسور |
| امکانات | Dolby Vision HDR دامنه دینامیکی بالا (HDR) |
| قابلیتهای ویدئو | بله |
| وضوح ویدئو | 2160p @ 24/25/30/60 fps 1080p @ 25/30/60/120 fps |
| ویژگیهای ویدئو | 3D (spatial) audio ، Dolby Vision HDR ، ضبط صدای استریو |
| حسگرها | سنسور عمق/بیومتریک ، SL 3D |
باتری
| نوع | Li-Ion |
| ظرفیت | 4005 میلیآمپر ساعت |
| توان شارژ سیمی | 15 وات |
| پشتیبانی از شارژ بیسیم | بله |
| توان شارژ بیسیم | 15 وات |
| امکانات | شارژ بیسیم MagSafe شارژ بیسیم Qi2 شارژ سیمی از 0 تا 50٪ در 30 دقیقه (طبق اعلام) |
شبکه
| سیمکارت | دوسیمکارت (Nano-SIM + eSIM + eSIM) دوسیمکارت (eSIM + eSIM) دوسیمکارت (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| پشتیبانی از VoLTE | بله |
| سرعت داده | 5G, LTE, HSPA |
| باندهای 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| باندهای 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| باندهای 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b53 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| باندهای 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n53 (2500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
اتصالات
| پشتیبانی از Wi‑Fi | بله ( Wi-Fi 6 ) |
| استانداردهای Wi‑Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| قابلیتهای Wi‑Fi | Dual-band ، هاتاسپات موبایل |
| بلوتوث | بله, v5.3 |
| درگاههای USB | USB Type-C 2.0 |
| اتصال USB | شارژ از طریق USB ، دستگاه ذخیرهسازی انبوه USB (UMS) |
| پشتیبانی از GPS | بله |
| قابلیتهای GPS | BDS ، GALILEO ، GLONASS ، GPS ، NavIC ، QZSS |
| پشتیبانی از NFC | بله |
چندرسانهای
| بلندگو | بله |
| جک 3.5 میلیمتری | خیر |
| نوع صدا | بلندگوهای استریو |
| رادیو FM | خیر |
امکانات
| حسگرها | شتابسنج فشارسنج قطبنما شناسه چهره ژیروسکوپ سنسور مجاورت |
| ویژگیهای ویژه | Apple Pay (تایید شده توسط Visa، MasterCard، AMEX) پیام اضطراری SOS، پیامها و Find My از طریق ماهواره |
سلب مسئولیت: نمیتوانیم تضمین کنیم اطلاعات این صفحه 100٪ دقیق باشد.
تصاویر Apple iPhone 17e
سوالات متداول
-
قیمت Apple iPhone 17e چقدر است؟
قیمت Apple iPhone 17e €684 است و ممکن است در روزهای آینده تغییر کند.
-
تاریخ عرضه Apple iPhone 17e چیست؟
Apple iPhone 17e بهصورت رسمی در تاریخ چهارشنبه ، 11 مارس 2026 عرضه شد.
-
آیا Apple iPhone 17e در فروشگاهها موجود است؟
بله، Apple iPhone 17e در فروشگاهها موجود است زیرا هنوز در حال تولید است.
-
وزن Apple iPhone 17e چقدر است؟
وزن Apple iPhone 17e حدود 169 گرم است.
-
اندازه صفحهنمایش Apple iPhone 17e چیست؟
اندازه صفحهنمایش Apple iPhone 17e 6.1 اینچ است.
-
آیا Apple iPhone 17e از شبکههای 5G پشتیبانی میکند؟
بله، Apple iPhone 17e از شبکههای 5G در باندهای زیر پشتیبانی میکند: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n53, n66, n70, n71, n75, n77, n78, n79
-
Apple iPhone 17e چند دوربین دارد؟
Apple iPhone 17e دارای تکدوربین در پشت و یک تکدوربین برای سلفی است.